РКЕ – Ново балансирање

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Супер доле, дизел горе!

Уште една рокада на цените, овој пат суперот поевтинува за еден денар, додека дизелот за толку е поскапен.

објавено 27. септември 2021

Малопродажните цени на бензините се намалуваат за 1,00 ден/литар од полноќ. ЕУРОСУПЕР БС95 ќе чини 72,00 ден/лит, додека малопродажната цена на
ЕУРОСУПЕР БС98 изнесува 74,00 ден/лит.
Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1),
се зголемуваат за 1,00 ден/литар и сега ќе изнесува 63,00 ден/лит

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER