Прекинат сообраќај на патот Охрид-Кичево

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Прекинат сообраќај на патот Охрид-Кичево

Објавено на 20 јули 2018 година

Сите што попладнево тргнаа за Охрид можеби ќе мора да преспијат на само неколку километри од градот – поради сообраќајна незгода сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево, во близина на Аеродром во Охрид, е во прекин за сите возила во двете насоки. Засега нема информации за евентуални настрадани, ниту пак за тоа кога се очекува нормализирање на сообраќајот. Сообраќајот на сите други државните патишта се одвива по суви коловози, со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER