Практикантите на Škoda на дело го покажаа наученото

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Практикантите на Škoda на дело го покажаа наученото

Објавено на 11 јуни 2018 година

На практикантите на Škoda им требаа девет месеци но успеаја да направат уникатен концепт на кабриолет-кросовер. Како основа им послужи Karoq, кој после оваа трансформација ја доби ознаката Sunroq. За жал тешко дека нешто конкретно ќе се изроди од овој уникат, што навистина е штета. Обработен до последните детали, овој летен теренец просто мами да се провозите со него. За тоа ќе послужи стандардниот 1,5 литарски TSi мотор, кој ги задвижува двобојните тркала од 20 инчи. Црвените сопирачки клешти и ентериерот во доминантно бела боја создаваат складна визуелна целина во која не се забележува дека каросеријата и понатаму има четири врати. Тоа можеби и не е така како би сакале 23-цата негови креатори, но сепак мора да им оддадеме почит за нивното дело.

Škoda Sunroq

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER