PKE – Ново поскапување

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Шок за дизелашите!

Поскапувањето од два денари по литар за дизелот негативно ќе се одрази на транспортот и зголемувањето на цените во малопродажбата

Од полноќ стапуваат на сила новите цени дефинирани од РКЕ. Бензините поскапеа за половина денар додека дизелот им се приближи со дополнителните два денари зголемена цена.

ЕУРОСУПЕР БС-95  75,50 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС-98  77,50 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 67,50 ден/лит.

БИОДИЗЕЛ             68,50 ден/лит.

 

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 90.00 ден
  • еуросупер 98 - 92.00 ден
  • еуродизел Д5 - 90.00 ден
  • течен нафтен гас - 53.00 ден
  • метан - 161.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER