Nio ES7 – ВИДЕО

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Кинезите имаат амбициозни планови околу електричните возила и планираат своите модели да ги прошират и да станат масовно прифатени. Nio влезе на интернационалната сцена пред само четири години а веќе го претставува својот петти модел, електричен кросовер ЕЅ7 чии димензии и перформанси се блиски до Tesla X. Со 653 коњи и автономија до 600 километри е далеку поевтин од Tesla, но секако нема да биде евтин.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 90.00 ден
  • еуросупер 98 - 92.00 ден
  • еуродизел Д5 - 90.00 ден
  • течен нафтен гас - 53.00 ден
  • метан - 161.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER