Mustang Mach-E : Ги исполни полициските норми

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Доволно цврст за служба

Првото потполно електрично возило на Ford модифицирано за униформа

објавено 29. септември 2021

По извршените темелни тестови за прикладност,  Ford Pro  базиран на Mustang Mach-E доби зелено светло за употреба во полицијата. Ригорозната евалуација на државната полиција на Мичиген вклучува забрзување, максимална брзина, сопирање, карактеристики на управливост кои секогаш ги споделува со јавноста и податоците се слободни за употреба.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER