Mazda 2 милиони Ротари мотори – Видео

Од како го воведе во 1967-та година, Mazda произведе два милиони Ванкел мотори. Сега му најде нова улога во своите електрични возила.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER