Mahindra BEV 2025 – ВИДЕО

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Примерот на Тата ги охрабри сонародниците од Mahindra да ги претстават своит планови за електрификација. Со несебична помош на Фолксваген индијска марка ќе влезе во светот на батериските електрични возила најдоцна до 2025.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER