Lotus Emira – Видео

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Некогашните ривали ги здружија силите. Lotus направи маркантна каросерија со изразено спортски предизпозиции. Да ги поддржи побара помош од AMG кој го испорача својот четири цилиндерски турбо мотор од чии два литри испумпува 380 коњи.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER