Lamborghini Lanzador – Видео

Првиот електричен модел од Сант Агата Болоњезе треба да дојде дури за пет години. Сепак, Lamborghini го покажа како ќе изгледа Lanzador. Без никакви детали за техниката покажа дека Urus нема да биде единствениот кросовер на куќата.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER