Изложувачите го напуштаат салонот во Париз

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Изложувачите го напуштаат салонот во Париз

Објавено на 1 јуни 2018 година

Сé повеќе производители нема да учествуваат на салонот на автомобилите во Париз – досега се дузина, а бројката не е финална. На списокот на оние што ќе го прескокнат значајното европски автомобилско биенале се Alfa Romeo, Fiat, Jeep, Ford, Infiniti, Mazda, Volkswagen, Mitsubishi, Nissan, Opel, Subaru, Lamborghini и Volvo, така што веќе се поставува прашањето има ли смисла тој да се одржи. Посебно затоа што како причина за откажување на настапот главно се наведува недостатокот на нови атрактивни модели, што пак ќе биде причина и публиката да не дојде. До октомври има време, но лошо е тоа што ова прераснува во тренд.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER