Hyundai – Seven

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

За две бројки поголем?

По електричната лимузина следува адекватно спортско-корисно возило

Hyundai мистично ја објавува својата прва „седумка“ давајќи само срамежливи детали. Електричниот првенец во понудата на спортско-корисни возила на Hyndai е студијата наречена „Седум“ која дава референца за серискиот модел Ioniq 7 кој веќе се појавува на хоризонтот. Ќе се доближи јасно за да го видиме кон крајот на следната година. Концепт возилото ќе биде прикажано на 17-ти ноември на овогодинешниот AutoMobility LA во Лос Анџелес. Според приложените фотографии не може ништо да се открие, но јасно го дефинираат ставот дека Ioniq7 ќе користи светла веќе видени во Ioniq 5, таканаречените „Параметски пиксели“. Интериерот го продолжува концептот на дневна соба со ектравагантен мебел. За сега Hyundai не открива ништо за димензиите, моторите или техничките детали.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER