Ferrari 296 GTS – ВИДЕО

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Оваа пролет се покажа како променлива и студена, но тоа не ни ги расипува плановите за летото. Нив ги вжешти Ferrari со спајдер изведбата 296 GTS. Потпомогнат од плагин хибрид спринта до стотка за 2,9 секунди. Токму со помош на струјата 663-те коњи нараснуваат на 830 и го погонуваат до 330 км/ч!

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER