DS 7 Vauban – Оклопен и ограничен

По претседателскиот DS 7 Elysee, доаѓа блиндирана верзија на слободниот пазар

Декларирањето како премиум бренд DS Automobiles го докажува со нова верзија на моделот DS 7. По изработката на   автомобилот на францускиот претседател Емануел Макрон, сега компанијата се впушта во нов предизвик. Партнер во потфатот повторно е Welp Group, производител на возила за специјална заштита. Врз основа на стандардниот DS 7 E-Tense 4×4 300, DS 7 Vauban нуди безбедност и удобност без додавање на премногу маса или жртвување на динамиката.

Арамидите, класа на влакна кои се особено отпорни на удари и топлина, како и безбедносното стакло го зајакнуваат возилото до нивото на заштита 4. На потенцијалните купувачи ќе им биде понудена исклучително раскошна внатрешност која е трансформирана од специјално обучени мајстори за да се обезбеди извонредно ниво на софистицираност. Оклопниот plug-in хибриден модел е достапен во ограничени количини. Првите примероци на DS 7 Vauban ќе бидат достапни од април 2024 година.

 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER