Dacia Jogger Hybrid – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Електрифицирана рационалност

По добриот успех на електричниот Spring Dacia реши да влезе во клубот на производители кои имаат хибридни погони. За тоа е избран Jogger чија популарност секојдневно расте. Позајмена е техниката од Renault која овозможува солидни перформанси и одлична економичност, но цената веќе нема да му биде ниска.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER