Citroen 2CV 75 години – Видео

Кога се зборува за Citroen неизбежна асоцијација е моделот 2CV или нашки кажано Спачек. Во чест на 75 годишнината од појавувањето на овој култен автомобил ве потсетуваме на неговите почетоци.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER