Chrysler Halcyon Concept – Видео

Chrysler најавува дека во 2025 година ќе се врати на глобалната автомобилска сцена. Компанијата која е дел од групацијата Stellantis, неколку години се сведе само на еден модел – моноволуменот Pacifica кој се продава само во Америка. Концептот за компактен електричен седан го прикажува дизајнерскиот јазик на првото ЕВ на компанијата и, доколку изгледа половина возбудливо како што изгледа Halcyon, тогаш Chrysler нема да има проблем да се врати на старите патеки.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER