Авто Магазин – Нова епизода

Новитетите од саемот во Лас Вегас Помалку бизарно, но со масовното навлегување на електрониката во возилата и нивната електрификација, саемот за конзумерска електроника во Лас Вегас стана еднен од најважните и за автомобилската индустрија. Годинава на него се случија многу премиери кои зачудуваат со своите футуристички концепти. Денеска ве водиме на патување во „градот на […]

Евангелие по луксуз – Видео

Јамб во најава! Луксузните марки доживуваат ренесанса. Побарувачката за нив ги пробива сите очекувања, дури и на производителите кои останаа помалку изненадени од лавината купувачи. Првите примероци на Rolls Royce Spectre и Ferrari Purosangue треба да бидат испорачани годинава, но нивните планирани нарачки веќе ги надминаа производствените капацитети и чекањето за испорака е подолго од […]

Што ќе ни дојде од Јапонија во 2023? – Видео

Јапонците поинаку ја толкуваат електрификацијата Иако пионери во електрификацијата, Јапонците сé уште каскаат зад другите. Во иднина и тоа ќе се смени, но засега тие се држат до провереното и докажаното. Таквата филозофија ја применува Toyota, а ја следат сите марки од земјата на изгрејсонцето.

Азијските марки напаѓаат – Видео

Новиот бран од Азија Азијските марки покажуваат дека не само што се способни да произведуваат, способни се сериозно да ја сменат автомобилската карта на светот. За Јапонците и Корејците не е ништо чудно, но зачудува темпото со кое Кинезите се пробиваат на глобалниот пазар според правила на игра поставени од западните производители.

Авто Магазин – Нова епизода

Возила што ќе дојдат во 2023 Првата епизода во 2023 година е посветена на прегледот на возилата што треба да се комерцијализираат во неа. Јасно е електриката ќе го води орото, но далеку од тоа дека традиционалниот погон го крена белото знаме…

Rolls-Royce Phantom The Six Elements – ВИДЕО

Луксузните возила секогаш отскокнуваат од останатите по многу основи. Едната од многуте е имплементирање на уметнички интерпретации во интериерот, овој пат инспирирани од основните елементи.

Donkervoot F22 – ВИДЕО

Во инает на електрификацијата! Малосерискиот холандски производител со помош на Audi го лансира својот модел F22. Строго ограничен на само 75 примероци, Donkervoot обезбеди врвни перформанси, и тоа само на бензин,  за само 245.000 евра…

Промоција на BMW i7 и ХМ – ВИДЕО Copy

Настан на годината на домашната сцена несомнено беше промоцијата на BMW i7 и ХМ. Баварските знаменосци ги израдуваа поканетите гости, а одличната програма ја направи атмосферата уште пожешка…

Промоција на BMW i7 и ХМ – ВИДЕО

Настан на годината на домашната сцена несомнено беше промоцијата на BMW i7 и ХМ. Баварските знаменосци ги израдуваа поканетите гости, а одличната програма ја направи атмосферата уште пожешка…

ВИДЕО – Авто Магазин нова епизода

Renault Austral е избран од европското Autobest жири за Best buy Car of Europe 2023… Како дојде до титулата и како се тестираа останатите кандидати се објаснува од полигонот во Теесдорф каде беа извршени финалните испитувања. Знаменосците на BMW доживеаа македонска премиера. Електричната луксузна лимузина i7 и колосалниот ХМ ги маѓепсаа гостите. Останатите содржини откријте […]