BMW X1 & iX1 – ВИДЕО

Баварче за мерак

Три погони, многу технологија и задолжителниот мејкап се ударните точки на новата генерација на баварското компакно спортско-активно возило. Сега Х1 добива своја потполно електрична верзија и ќе ја предводи гамата во зголемување на популарноста на моделот.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER