Авто Магазин – Нова премиера – Што се случуваше во Женева

По четири години пауза повторно се одржа Женева Мотор Шоу. Бевме на лице место и направивме попис на тамошните премиери. Најверојатно, годинешниот обид Женева да се врати на светската мапа на саеми и да блесне со стариот сјај, ќе биде последниот. Според бројот на изложувачи и новинари ова лебедовата песна на некогашната „кралица на салоните“.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER