Aston Martin останува верен на V12 моторот – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Во бранот на електрификација, повеќето компании ги заменуваат моторите со согорување. Дури и познатите премиум марки дигнаа раце од големите „V“ мотори. Сепак има надеж за октанските зависници. Aston Martin и понатаму ќе го нуди V12 моторот!

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER