Alfa Romeo – Quadrifoglio на струја – Видео

Со праќањето во пензија на своите најмоќни бензински модели Giulia и Stelvio Quadrifoglio, Alfa Romeo најавува три верзии на Giulia на струја – основната со 350, Veloce со 800 и Quadrifoglio со повеќе од 1.000 коњи.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER