ВИДЕО – Volvo EX90

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Кога ќе дојде на пазарот идната година, ЕХ90 ќе воведе нови стандарди за безбедноста. Штотуку претставениот знаменосец EX90, ќе го предводи Volvo во нова ера. Патот е трасиран и тој ќе биде исполнет со потполно електрични возила, но Швеѓаните сакаат повторно да бидат на врвот по прашање на безбедноста. Затоа повеќе има информации за процесорите и активните системи за асистенција отколку за моторите.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER