Авто Магазин – Нова премиера

Изминатите седум дена поминаа во знакот на два автомобилски саеми, Едниот на европско тло, другиот во Индија. За жал осем перчења, стискање на мускули и најави за светла иднина не видовме плејада на нови модели. Во Брисел вистинска светска премиера доживеа Mazda МХ-30 со приклучен хибрид и наместо во Женева, сега во главниот град на ЕУ се обзнани автомобилот на годината според европското жири. Пристигнуваат извештаи за продажбата во минатата година во која царуваше луксузот на тркала, а се огласија првите луѓе на компаниите обзнанувајќи ги своите размислувања. Денеска ќе ви ги пренесеме импресиите од тестот на Peugeot 308 PHEV.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER