РКЕ – Oдиме на 110!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Второ покачување за два дена!

Во понеделникот се створија гужви на бензинските станици по објавувањето на рекордното поскапување за девет денари по литар бензин, а сега таа повторно е корегирана нагоре за 2,50 денари. Само за два дена цените на горивата се качија за 11,5 денари или за околу 20%. Почнува ли економскиот пожар?

ЕУРОСУПЕР 95      107     ден/лит

ЕУРОСУПЕР 98      109     ден/лит

ЕУРОДИЗЕЛ           97,50  ден/лит

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER