РКЕ – Уште едно поевтинување неделава

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Горивата повторно двоцифрени!

Трендот на намалување на цените на горивата продолжува. Со денешната одлука на Републичката комисија за енергетика горивата поевтинуваат, овој пат бензините за два денари додека дизелот се намалува за 2,5 денари по литар. Од полноќ горивата ќе се продаваат по следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95     96,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС98     99,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)  97,50 ден/лит. 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER