РКЕ – Радосна вест

Еуросупер 95 и Еуродизел 90 денари!

Во склад со цените на светските берзи на сировата нафта, сите горива поевтинуваат осетно. Радосна вест е што, доколку продолжи овој тренд, следната одлука би можела да ги доведе малопродажните цени на горивата испод нивото од 90 денари! Од утре Еуросупер 98 ќе се продава за два денари помалку, Еуросупер 95 поевтинува за 3,5 додека Еуродизелот за три денари. Со тоа цените на горивата во малопродажбата ќе изнесува:

ЕУРОСУПЕР БС98       92,00 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС95       90,00 ден/лит, 

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)    90,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER