РКЕ – Поевтинување на бензините

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Бензините назад, дизелот стој!

Новото поевтинување на горивата се однесува на бензините. Дизелот ја задржува цената, 95-ката поевтинува за 1,50 денари, а 98 октанскиот Еуросупер за еден денар. Во малопродажбата од полноќ ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95        83,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС98        85,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)    84,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER