РКЕ – Дизелот ја проби „стотката“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дизелот поскапува за 2,50 денари

И тоа се случи! Со последното поскапување на горивата, дизелот достигна цена од 102 денари за литар, додека цената на бензините се покачи за еден, односно половина денар за литар. Од полноќ ќе полните гориво по следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95        110,00 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС98        1
12,00 ден/лит
ЕУРОДИЗЕЛ                 
 102,00 ден/лит

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER