РКЕ – Дизелот поскап

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дизелот поскап за денар

Од полноќ на сила стапуваат нови цени на горивата, всушност направена е корекција само на цената на дизелот чија цена се враќа на онаа од пред една седмица. Бензините остануваат на исто ниво.

ЕУРОСУПЕР БС-95   95 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС-98   97 ден/лит

ЕУРОДИЗЕЛ           86 ден/лит

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER