РКЕ – Дизелот повторно “гори“!

Дизелот поскапува за три денари, бензините за половина денар.

Од полноќ повторен шок за сите што употребуваат дизел. За само една седмица дизелот поскапе три пати, вкупно осум денари. Реални основи за тоа нема, но РКЕ не мисли така, па поскапувањата ги образложува според нивна логика. Граѓаните негодуваат, но тоа нема ефект врз одлуките, па од полноќ малопродажната цена на горивата ќе биде следна:

ЕУРОСУПЕР БС-95         89,50    ден/лит;

ЕУРОСУПЕР БС-98        92,00     ден/лит;

ЕУРОДИЗЕЛ                    101,50    ден/лит

 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER