РКЕ – Бензините поскапуваат за 0,58%

Суперот поскапува, дизелот останува со иста цена

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 0,50, односно еден ден/лит, во однос на претходната одлука. Дизелот ја задржа истата цена , па од полноќ цените на горивата ќе бидат следни:

ЕУРОСУПЕР БС95          88,50 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС98          91,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)       90,00 ден/лит.


Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER