РКЕ – Бензините поевтинуваат за два денари

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супер 98 се изедначи со дизелот!

Денеска РКЕ ги намали цените на бензините за два денари, но дизелот остана со иста цена. Со оваа одлука, од полноќ, цената на Супер 98 се изедначи со дизелот, додека Супер 95 стана најевтино гориво. Од утре, 12-ти август, малопродажните цени на горивата ќе бидат следни:

ЕУРОСУПЕР БС95     88,00 ден/лит,

 ЕУРОСУПЕР БС98    90,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)  90,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 85.50 ден
  • еуросупер 98 - 88.00 ден
  • еуродизел Д5 - 98.00 ден
  • течен нафтен гас - 53.00 ден
  • метан - 161.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER