Патот кај Пресека „пресечен“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Патот кај Пресека „пресечен“

Објавено на 20 септември 2019 година

Сите кои денес после 11 часот ќе патуваат од и кон Охрид да си понесат со себе сендвичи, освежителни пијалаци и нешто со што ќе го скратат времето, бидејќи сообраќајот на патот кај Пресека ќе биде со повремени прекини. Причината е изведување градежни работи – минирање на делницата од Пресека до селото Врбјани. Се очекува прекините во одвивањето на сообраќајот да траат 10-15 минути, а работите да бидат завршени околу 14 часот. Сообраќајот на другите патишта во Македонија се одвива по суви коловози. Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово-Велес, Маврово-Дебар-Струга, Виница-Берово и Кочани-Делчево. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER