Внимателно кај тунелот кај Катланово

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Внимателно кај тунелот кај Катланово

Објавено на 25 јули 2019 година

Според известувањето на службите задолжени за одржување на патната мрежа во Македонија, денес и утре на автопатот А1 Велес-Скопје кај тунелот кај Катланово ќе се изврши промена на режимот на сообраќајот заради изведување работи за подобрување на состојбата со осветлувањето, односно промена на сијалиците. На другите патишта во државата сообраќајот генерално се одвива по суви коловози и без ограничувања, со зголемен интензитет надвор од градските средини е. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER