По селидбата во Кина Smart се враќа на сцената. Овој пат како кросовер, далеку потежок од она на што сме навикнале и со уште повеќе сила. Сега е исклучиво електричено возило со 270 коњи, а неговата Brabus изведба испорачува 428 коњи и забрзува до стотка за 3,9 секунди…

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER