ВИДЕО – Audi S1 Hoonitron

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Мајсторот на гимканите Кен Блок сега е во јатото на Audi. Господарот на прстените направи електрично возило инспирирано од Audi Quattro специјално за оваа прилика кое го запали асфалтот на Лас Вегас!

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER