Видео на денот – Ferrari Purosangue

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Во чест на своето 75 годишно постоење Ferrari го претстави својот прв модел со четири врати кој е 18,5 сантиметри издигнат од тлото. Во Маранело демантираат дека е ова спортско корисно возило и нагласуваат дека со својот V12 е чистокрвен Ferrari, Затоа и го доби името „чистокрвен“ (Purosangue)

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER