Авто Магазин – Првата епизода од 27-мата сезона

Новата сезона ја започнуваме фуриозно!

Pagani Utopie е новиот хипер автомобил од 2,5 милиони евра, Ferrari го претстави својот прв модел со четири врати. Purosangue, во превод „чистакрв“, е чистокрвен преставник од Маранело со V12 мотор без турбо или хибридна поддршка, VW бара лек во Канада од зависноста од Кина, Honda CR-V стартува во САД, а за Европа нема датум, Dodge Hornet е американскиот брат на Alfa Romeo Tonale, арно ама чини многу поевтино…

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER