Авто Магазин – Нова премиера

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Изминатите седум дена поминаа во знакот на два автомобилски саеми, Едниот на европско тло, другиот во Индија. За жал осем перчења, стискање на мускули и најави за светла иднина не видовме плејада на нови модели. Во Брисел вистинска светска премиера доживеа Mazda МХ-30 со приклучен хибрид и наместо во Женева, сега во главниот град на ЕУ се обзнани автомобилот на годината според европското жири. Пристигнуваат извештаи за продажбата во минатата година во која царуваше луксузот на тркала, а се огласија првите луѓе на компаниите обзнанувајќи ги своите размислувања. Денеска ќе ви ги пренесеме импресиите од тестот на Peugeot 308 PHEV.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER