Авто Магазин – Нова премиера

Светската автомобилска мапа се менува. Од скоро кинескиот BYD стана најголемиот светски производител на електрифицирани и електрични автомобили со вкупно шест милиони направени примероци. Audi се подготвува за новата едиција на најтешкото рели Дакар. Овој пат RS Q e-Tron е модифициран и подготвен за триумф. Од далечниот исток доаѓаат многу возбудливи вести меѓу кои и дека Mitsubishi ќе се ревитализира со помош на Renault.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER