Авто Магазин – Нова Премиера

Електрификацијата почна да го зема својот данок. Ford предвидува загуба од 4,5 милијарди години за годинава, додека Volta, марката за производство на електрични камиони отиде во стечај. Ситуацијата и кај останатите марки не е оптимистичка, иако продажбата на ЕВ расте. Škoda го претстави новиот Superb, Opel планира да лансира мало ЕВ со цена од 25.000 евра, а во Милано започна најважната мотрциклистичка смотра во Европа. Ова е само дел од содржините…

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER