Авто Магазин – Нова премиера

Иако електричните и електрифицираните модели се шират како шумски пожар, производителите не се подготвени потполно да се предадат на овој тренд. Тоа, пред се, го покажуваат перформансните марки, но и оние посветени на масовното производство. Електричните автомобили се скапи. Оптимизам дека тие би можеле да бидат достапни за голем број купувачи доаѓа од таборот на VW кој ја претстави студијата ID.2all. Возилото големо како Polo би требало да чини помалку од 25.000 евра. Mercedes во јули ќе ја лансира новата генерација на GLC Coupé, Lexus RZ 450e е првото електрично возило на марката, а Peugeot ја слави 10 годишнината на имплементацијата на i-Cocpit.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER