Royal Enfield – Во име на доминацијата

Royal Enfield се опишува себеси како најбрзо растечки бренд на мотоцикли и лидер на светскиот пазар во опсегот на зафатнина на моторот од 250 до 750 кубни сантиметри. Брендот со британски корени исто така се повеќе се етаблира во Германија во последниве години.

Royal Enfield Himalayan 450

Himalayan 50 ќе ја прослави својата премиера на EICMA со новиот едноцилиндричен мотор со водено ладење. Тој произведува 40 КС при 8.000 вртежи во минута и испорачува максимален вртежен момент од 40 њутн метри при 5.500 вртежи во минута. Тоа е првиот мотор на Индијците со течно ладење. Моделот Enduro има многу помодерен дизајн од добро познатиот Himalayan 400, но има и типични заштитни шипки за резервоарот, кои служат и како држач за торби.

Royal Enfield Himalayan 450

Новиот Enfield има тркало од 21 инчи напред и од 17 инчи на задниот дел, двојна суспензија и подготвен е да понесе 196 килограми. Стандардна висина на седиштето е 82,5 сантиметри, а резервоарот собира 17 литри.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER