KTM – Поширување на семејството Duke

Во центарот на вниманието во Милано на EICMA на штандот на KTM е дериватот на 890 Duke R. За оваа пригода моделот што носи ознака 990 ќе го задвижува мотор од 947 кубни сантиметри кој испорачува малку повеќе со 123 КС  и 103 њутн метри. Се вели дека 990 Duke е и десет килограми полесен од донаторот.

Предниот дел се карактеризира со дополнително развиените LED фарови. Позиционите и дневните светла автоматски се прилагодуваат на осветленоста на околината. Елементите на пружината се прилагодливи во пет позиции, пет инчниот дисплеј покажува ревидирана графика, нова структура на менито, прикажување на податоци за слаб агол и опционален режим на возење со патека со тајмер за круг и статистика за телеметријата.

Достапна е USB-C порта за полнење уреди. Сè уште нема информации за времето на лансирање на пазарот или цената.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER