Harley-Davidson El Diablo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Harley-Davidson ја збогатува својата колекција на иконски модели, повторно во строго ограничено производство. Годинава тоа е специјалнa изведбa коja треба да се ѓаволски добрa. Дали е тоа така ќе може да се уверат само 1.500 сопственици. El Diablo е наследник на моделот FXRT од раните осумдесетти. По дефиниција е „low rider“, што ја означува ниската поставеност на седењето и точка на гравитација. Покрај моторот од 105 КС го краси специјална повеќеслојна црвена боја со златни ленти нанесени рачно. Црните површини и алуминиумските бандажи во мат бронзен тон го надополнуваат ѓаволскиот изглед. Има и аудио  систем Rockford Fosgate интегриран директно во кокпитот со засилувач од 250 вати, Bluetooth поврзување и контрола на јачината на звукот што автоматски се прилагодува со брзината на движење. Секој примерок е индивидуално нумериран и чини околу 30.000 евра.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 85.50 ден
  • еуросупер 98 - 88.00 ден
  • еуродизел Д5 - 98.00 ден
  • течен нафтен гас - 53.00 ден
  • метан - 161.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER