VW ID.7 – Седан со домет до 700 километри

Електрична замена за Пасат По електрични модели што наликуваат на моноволуменци, конечно од Волфсбург доаѓа модерен седан Volkswagen го избра Саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас за да го промовира својот прв целосно електричен седан ID.7. Тој беше најавен пред шест месеци преку концептот ID.Aero од кого го наследува стилот и аеродинамичната силуета. Во […]

NIO – ES8 и ЕС7

Се чека скок во Европа… Nio ги претстави своите нови електрични теренци Бранот новитети на електрични возила од Кина не стивнува. Штотуку претставените спортско корисни возила NIO EC7 и ES8 ќе се нудат само во Кина, каде што испораките треба да започнат во мај. Сепак амбициите се многу поголеми од задоволување на домашниот пазар па […]