Возевме – Opel Astra 1,5 D Ultimate

Ѕвезда водилка Помина половина година откако се соочив со осмата генерација на Astra во Португалија каде имав можност да седнам зад управувачот на сите изведби. Уште тогаш посакав да ја возам во наши услови. Таа желба ми се оствари. Astra е важен автомобил за Opel. Тоа е првиот целосно нов модел што марката го лансираше […]

KIA EV9 – Можно ли е да ги изненади конкурентите?

Финални технички тестирања на знаменосецот Идната година закажана е премиерата на моделот EV9 кој нема да биде само уште еден БЕВ туку ја превзема улогата на предводник на електричните модели на производителот и, како што најавуваат, тој ќе направи револуција во сегментот на големите електрични спортско-корисни модели и ќе ја забрза трансформацијата на брендот. Развиен […]