Honda Dax 125 – ВИДЕО

Повикан во служба по 40 години пензија Honda го официјализира своето партнерство со Sony за производство на електрични возила, но тоа не значи дека се откажува од моторциклите. Во игра, по четири децении пауза, повторно се враќа легендарниот Dax 125.

Претставен обновениот DS 7 (видео)

Пократок назив, нов дизајн и помоќни мотори По преобразбата низ која помина поголемиот кросовер на француската премиум марка на Stellantis, DS 7, без она Crossback во ознаката. Тој не е чест на патиштата, но сега кога ќе се види тешко ќе може да се побрка со нешто друго. Предните светла се потенки и технички дотерани […]

Германските власти го тресат штабот на Hyundai и KIA

Дали е на повидок европски Diesel Gate? Германските власти извршија рација во Хјундаи и Киа поради сомневање дека во продажба пуштиле над 210.000 дизел возила со сомнителен софтвер за анулирање на реалните параметри на издувни гасови соопшти државното обвинителство во Франкфурт. Се смета дека софтверот на моторот потекнува од добавувачите Bosch и Delphi, кои денес […]