Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe

Задоволство вредно 150 илјади евра - минимум!

Mercedes ги објави цените за моделот AMG GT 4-Door Coupe
Објавено на 29 јули 2018 година

Премиерно претставен на салонот во Женева, Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe наскоро ќе пристигне во продажните салони, по цена од 150 илјади евра минимум. Или поточно 150.118, колку што чини верзијата GT4 63, додека за помоќната GT4 63 S изведба купувачите ќе мора да одвојат 167.016 евра. Ценовната спирала тука не завршува - првите од нив ќе ги добијат своите примероци од Edition 1 серијата која ќе се произведува само 12 месеци за 185.342 евра, додека потрпеливите ќе бидат наградени со нова понуда со ознака GT4 53, која ќе биде малку послаба и поевтина.

Првите примероци на ова луксузно спортско купе со четири врати настанато како одговор на Porsche Panamera ќе бидат испорачани на почетокот на есента.


Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe

клучни зборови: новитети, Mercedes AMG GT 4-Door

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе